W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Dokładnie 5 razy tyle co dotychczas, dadzą ci, którzy nie segregują śmieci. Stawka za odbiór odpadów segregowanych drożeje natomiast dwukrotnie. Na najdroższą sesję Rady Miasta pod głosowanie radnych trafi projekt uchwały, w jakim władze miasta proponują zmianę stawek „za śmieci”. Kształtuje się rok pełen podwyżek.

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbiór śmieci nawet o 500 %

Na najbardziej przygotowanej konferencji wiceprezydent Ewa Pełechata, wyjaśniała drastyczne podwyżki cen za odbiór śmieci. Najważniejszym warunkiem są, zdaniem urzędników, podejmowane przez rząd, coraz wyższe wydatki połączone z tzw. „mieniem ze otoczenia”. Jak uczyła urzędniczka, od 2013 roku opłata środowiskowa zwiększyła się ponad dwukrotnie (w 2013 roku samorząd płacił 125 zł za tonę odpadów zmieszanych, w obecnym roku 265 zł – dop.red.), a zebrane opłaty powinny zawierać koszty systemu. Jeżeli więc te wydatki są, muszą wzrastać również opłaty za odbiór odpadów.

Luksusem stawanie się natomiast niesegregowanie śmieci. Opłata za odbiór zmieszanych odpadów ma wzrosnąć z niecałych 5 zł do 26 zł za m3 wody. A takie podwyżki są być głównie wymiar edukacyjny. Od 2021 roku nie będzie w ogóle możliwości stosowania spośród takiej opcji, i brak segregacji zacznie składać się z bardzo szerokimi karami finansowymi.

To inne podwyżki, które czekają nas od drugiego roku. Przypomnijmy; rosną podatki od nieruchomości, jest teraz gotowy projekt uchwały o podwyżkach za postój w okolicach płatnego parkowania. Według doniesień medialnych będą nas czekać oraz wyższe ceny za energię elektryczną oraz cieplną.

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

 

Zobacz również przewozy Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments