Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Kupcy nie pogodzili się na obszar proponowany przez miasto, jako zastępczy, na okres remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na drogę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą uznawał być skłonny dojazd i minus miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z władzami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu przeszkodą jest natomiast plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w niniejszym tle. Chociaż urzędnicy sprawdzą czyli na widać nie da się nic w niniejszym temacie zrobić. Alternatywą ma żyć miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo stanowi one przeznaczone pod budowę nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z urzędnikami mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg więcej w aktualnym roku, tak żeby po 4 miesiącach prac można było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak prawdopodobne jest, że remont rozpocznie się dopiero jesienią. Jak mówią handlujący, to wiosna stanowi dla nich najnowszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej dróg, na gruncie przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się również inne pawilony handlowe, zadaszenie dla mniejszych handlarzy i oświetlenie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments