Kąpiel maluszka - najważniejsze wskazówki

Kąpiel maluszka – najważniejsze wskazówki

Artykuł Miesiąca

Jakie przybory pomogą nam wykąpać bezstresowo i bezpiecznie maluszka? Czy wanienka ze stojakiem do nich należy?

Wanienka ze stojakiem to podstawowe wyposażenie kąpielowe, które jest niezbędne do codziennych zabiegów higienicznych małego dziecka. Jakie jeszcze akcesoria do kąpieli będą przydatne podczas mycia niemowlaka? O czym należy pamiętać przygotowując taką kąpiel? Prezentujemy najważniejsze wskazówki, które będą przydatne podczas kąpieli niemowlaka.

Dlaczego wanienka ze stojakiem?

Kąpiel małego dziecka to nie tylko higieniczny zabieg, ale również czas na zabawę i zacieśnianie więzi z maleństwem. By cała procedura przebiegła bezstresowo, musimy się do niej odpowiednio przygotować. Podstawą jest skompletowanie niezbędnych akcesoriów kąpielowych. Będzie to oczywiście wanienka ze stojakiem, który pozwoli na ustawienie naczynia z wodą na odpowiedniej wysokości. To bardzo ważne, ponieważ czuwający nad zanurzonym w wodzie maleństwem rodzic, musi mieć wygodną pozycję i swobodę ruchów. W przeciwnym razie nie będzie mógł zapewnić dziecku bezpieczeństwa.

Inne przybory

Wanienka ze stojakiem to oczywiście nie jedyne akcesorium, które będzie nam potrzebne podczas kąpieli malucha. W naszym bezpośrednim zasięgu powinny znaleźć się też inne przybory: gąbka, szampon, oliwki i inne kosmetyki. Przy stanowisku do przewijania połóżmy nożyczki do przycinania paznokci, przybory do czyszczenia uszu i nosa, grzebień oraz oczywiście ręcznik, pieluchę i ubranka. Bardzo ważne jest, by przygotować je jeszcze przez rozpoczęciem kąpieli – w jej trakcie nie będziemy mogli bowiem odstąpić malucha nawet na krok.

O czym pamiętać przed kąpielą?

Inne ważne czynności, które należy wykonać przed rozpoczęciem kąpieli, to odpowiednie nagrzanie pomieszczenia, w którym będziemy myć oraz wycierać i ubierać malucha. Równie ważne jest zadbanie o odpowiednią temperaturę wody w waniece – powinna ona mieć około 37 stopni Celsjusza. Temperaturę warto kontrolować za pomocą termometru, chociaż bardziej wprawieni rodzice używają w tym celu własnego łokcia. Bardzo ważne jest, by temperaturę wody skontrolować tuż przed włożeniem dziecka do wanienki, ponieważ bardzo szybko wytraca ona ciepło.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments