Endometrioza a nowotwór - poznaj opinię eksperta.

Endometrioza Lekarz Międzylesie

Dolnośląskie

Endometrioza to podstępna choroba, która dotyka jedynie kobiety. Jednak dzięki rozwojowi medycyny i wiedze lekarze wiedzą jeszcze dobrze na jej element. I choć geneza schorzenia nadal stanowi obiekt badań, leczenie endometriozy staje się jeszcze bardziej funkcjonalne.

Endometrioza Lekarz Strzegom

Co to stanowi endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka dostająca się oczywiście w macicy – zostaje odnaleziona w nowych dziedzinach organizmu Pacjentki. Najczęściej są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna zna też przypadki, w których endometrium było dane np. w wątrobie, a nawet mózgu. Endometrium bez powodu na plac występowania realizuje przez wszystkie poziomy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki znajdujące się w macicy w finalnej porze są usuwane z tworzywa kobiety wraz z krwią miesiączkową. Te zamontowane w nowych dziedzinach organizmu nie są takiej okazje i dochodzi do tzw. miesiączkowania wstecznego. Więc z pory jest okazją powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a jeszcze bezpłodności. W aktualnych latach specjaliści i dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, a ze względu na brak danych dotyczących podłoża jej powstania, nie istnieje skuteczny specyfik na to schorzenie. W stosunku spośród tym terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i łagodzenie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Strzegom

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek dziwi się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic świadczy te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Nie jest toż dolegliwość złośliwa. A jej wzrost kliniczny istnieje taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – występuje w drinkiem z produktów widocznych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, tworzy różnego rodzaju zgrubienia i guzy zbliżone swoimi kompetencjami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki również wad endometrium, wybiera się między innymi w nieprawidłowo funkcjonującym organizmie immunologicznym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Strzegom

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w jakiej nad kuracją schorzenia pracują najlepsi fachowcy od endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich niezbędnych badań w komfortowych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Strzegom

Specjaliści od leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują inne metody leczenia, nierzadka dodając je ze sobą, w sensu pozyskania jak najdoskonalszego wyniku kuracji. Pacjentki zakładające się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w tym i dietetyka, jaki w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Zdrowa dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. I zwraca się terapię farmakologiczną, która i pomaga w bitwie z bólem, a w wypadkach bardzo zaawansowanej endometriozy, zaleca się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Strzegom

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które wpadają do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic pozostają pod kontrolą lekarzy do tyłu naszego mieszkania. Ale dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i pewnemu leczeniu, istnieje okazja na zredukowanie lub całe wyeliminowanie dolegliwości połączonych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments